• Zajęcia edukacyjne w klasach siódmych

• 06.12.2023 15:29
        • W dniu 05.12.2023r. przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne w klasach siódmych podczas, których uczniowie zapoznali się z podstawowymi typami suszy, poznali zjawisko suszy, uświadomili sobie jakie mogą i są potencjalne zagrożenia suszy w Polsce, przypomnieli sobie na czym polega obieg wody w przyrodzie.

• W trakcie zajęć uczestnicy mogli zobaczyć dobre i złe przykłady praktyk stosowanych na terenach miejskich i wiejskich związanych z retencją, gospodarką wodną. Podczas dyskusji uczniowie odnosili się do własnych przykładów, które zaobserwowali w najbliższym lokalnym środowisku. Zwieńczeniem pracy na lekcji była praca w zespołach zadaniowych gdzie uczniowie przyswojoną wiedzą i umiejętnościami mogli wykazać się uzupełniając ćwiczenia- karty pracy. Aktywny udział w lekcji, żywa konstruktywna wymiana zdań pokazała ,że temat suszy jest bardzo ważnym elementem w dzisiejszych czasach i każdy z nas może na miarę swoich możliwości zrobić wiele, aby przeciwdziałać temu zjawisku.

Małgorzata Gróńska, Beata Florczyk, Agata Choruży, Aneta Dobkowska, Jerzy Sowulewski, Jolanta Żukowska, Marzanna Przekop, Aldona Wojewódzka