• Konkurs „Kropla wyobraźni tworzy morze eksperymentów” rozstrzygnięty!

• 14.03.2024 14:07
        • Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu filmu przedstawiającego własnoręcznie wykonane doświadczenie związane z wodą. Oryginalność, pomysłowość oraz wykonanie przesłanych do nas projektów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Jury nie miało łatwego zadania -  do konkursu zgłosiło się 15 szkół, wpłynęły 33 filmy z eksperymentami, w których udział wzięło 90 osób.

• Wybór najlepszych spośród tylu świetnych prac był prawdziwym wyzwaniem!

Zwycięzcy w kategorii wiekowej klas 1-3:

Miejsce I - „Łęgowiaki doświadczaki” w składzie Maja Kowalczyk, Aniela Konarska i Szymon Pędzich. doświadczenie pn.: „Balon trzymający szklanki” Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim,

Miejsce II - Anna Jeglińska,  doświadczenie pn.: „Wędrująca tęcza”. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie,

Miejsce III - Hubert Charko, doświadczenie pn.: „Deszczowa Chmura”. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Ełku.

Zwycięzcy w kategorii wiekowej klas 4-8:

Miejsce I -  „Perełki” w składzie Ewa Soroczyńska, Filip Drabyk i Kacper Gryszko, doświadczenie „Zycie w kropli wody”. Szkoła Podstawowa w Perłach.

Miejsce II -  Lidia Leszko, doświadczenie „Ciekawy eksperyment z wodą”. Zespół Szkół Sportowych w Ełku.

Miejsce III -  Dominika Łada, Maja Gutowska, Izabela Sokołowska i Agata Borzynowska, doświadczenie „Wulkan” ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim.

Specjalne wyróżnienie za pomysł, wykonanie oraz niesamowite zaangażowanie dla klasy I C ze Szkoły Podstawowej nr. 14 im. Marii Konopnickiej w Olsztynie.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!!