• Ślubowanie klas pierwszych LO

• 28.11.2022 20:58
      • 28.10.2022 r. odbyło się ślubowanie klas I LO Zespołu Szkół Sportowych.
        Zdjęcia oraz filmy z przebiegu uroczystości wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości
      • 28.10.2022 r. odbyło się ślubowanie klas I LO Zespołu Szkół Sportowych. Młodzież obchodziła tę uroczystość w dość nietypowy sposób. Uczniowie dostąpili zaszczytu ślubowania oraz pasowania na Licealistę Zielonego przez panią dyrektor, ale zanim złożyli uroczyste ślubowanie, nastąpiło sprawdzenie, na ile uczniowie są przygotowani do otrzymania zaszczytnego tytułu licealisty, a mianowicie zmagały się z rożnymi zadaniami, które przygotowali im uczniowie klas starszych. W wielu konkurencjach rywalizowały ze sobą przebrana za kucharzy klasa I S i przebrana za budowlańców klasa I L. Dwu i trzyosobowe zespoły musiały wykazać się wiedzą dotyczącą szkoły, rozpoznać karykaturę nauczycieli, sprawdziły celność rzutów do kosza, oraz znajomość hymnu. Uczniowie mieli też zadanie przygotować motto klasy, zaprezentować strój oraz odegrać scenkę z życia szkoły. Również wychowawcy- pani Beata Makarewicz i Ewa Gorlewska mieli zadanie na czas – musieli uporządkować i poprawić listę swoich wychowanków. Pokonywanie zadań odbywało się w atmosferze zabawy i mnóstwa śmiechu. Podczas zmagań czuć było dużego ducha rywalizacji, po zaciętej walce zwyciężyła klasa I L. To zaszczyt wygrać ze sportowcami – 1S. Oprawę uroczystości uświetniły występy wokalne uczniów klas III LO.

Ślubowanie przygotowała nasza wspaniała i kreatywna polonistka Beata Makarewicz

Nagłośnienie: Tomasz Kowalko