• CodeWeek

• 28.11.2022 20:31
      • Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do Europejskiego Tygodnia Kodowania.
        CodeWeek to akcja promująca działania związane z technologią, informatyką, kodowaniem. Do realizacji tego zadania wykorzystaliśmy wyposażenie techniczne pozyskane przez szkołę w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości. Uruchomiliśmy klocki LEGO education. Zbudowaliśmy m.in. robota LEGO SPIKE TM Prime. Aplikacja SPIKETM pozwala uczniom rozwijać możliwość kodowania za pomocą Schretch i Phyton, niezależnie od ich umiejętności. Korzystamy również z drukarki 3d tworząc modele pokazowe budowli, narzędzi czy pomoce dydaktyczne, które nie są jedynie wykresem czy grafiką w podręczniku.
      • Nauka programowania jest ważna nie tylko dla przyszłych programistów. Może być świetną zabawą dla każdego. Jest okazją do pracy w grupie, wspólnego rozwiązywania problemów, rozwijania kreatywności i realizacji własnych pomysłów. Mimo, że CodeWeek dobiegł końca, to nie rozstajemy się z nowoczesną komputeryzacją i nadal będziemy tworzyć, by jak najlepiej przygotować naszych uczniów do swobodnego posługiwania się nowoczesną i coraz bardziej zaawansowaną technologią.